Hoti përmend vrasjen e Ahmet Krasniqit, derisa LDK akuzohet për ushtrinë

14:42 / E mërkure, 14 Mars 2018

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, kryeministri, Ramush Haradinaj, ka akuzuar LDK-në se vite më parë ka penguar formimin e ushtrisë së Kosovës.

Pas disa reagimeve të deputetëve të LDK-së, vjen edhe reagimi i shefit të Grupit Parlamentar të kësaj partie, Avdullah Hoti, i cili këtu lidh vrasjen e ish ministrit të qeverisë në ekzil, Ahmet Krasniqit.

“LDK-ja e ka themeluar ushtrinë para 28 viteve”.

“LDK-së ju ka vra një Ministër i Ushtrisë më 1998”, ka shkruar Hoti në Facebook, përcjell Klan Kosova.

“Kush është pra kundër ushtrisë?!”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400