Inaugurohet çerdhja në lagjen Dardania

08:41 / E mërkure, 20 Shtator 2017

Drejtori i misionit të USAID-it, Xhejms Houp dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, do të inaugurojnë sot çerdhen e fëmijëve në lagjen Dardania.

Çerdhja e sapo  ndërtuar është rezultat i marrëveshjes mes të USAID-it dhe komunës. Ndërtimi i këtij objekti parashkollor do të mbuloj nevojat e lagjes Dardania (me rreth 1200 banorë) duke ofruar ambient të sigurt  dhe të shëndetshëm për më se 120 fëmijë.

Shuma totale e projektit është rreth  350 mijë euro nga të cilat USAID-i ka kontribuar  me 170 mijë euro ndërsa komuna rreth   180 mijë euro.

Komuna po ashtu është përgjegjëse për shpenzimet e mirëmbajtjes dhe funksionimit, si dhe pagave për 18 punëtorë të rinj.

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400