Ja çka pati thënë Haradinaj kur qe arrestuar në Slloveni (VIDEO)

22:28 / E mërkure, 04 Janar 2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është ndalur të mëkurën nga autoritetet në pjesën franceze të aeroportit të Baselit.

Ndalimi është bërë mbi bazën e një fletëarresti të vitit 2004 të lëshuar nga shteti serb, pak a shumë ngjashëm sic ishte ndaluar edhe nga autoritetet sllovene në vitin 2015.

Më poshtë mund të ndiqni intervistën e Haradinajt të dhënë në atë rast.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400