Kadri Veseli: Haradinaj të lirohet dhe të mos arrestohet më

23:02 / E mërkure, 04 Janar 2017

 

Ka reaguar kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për arrestimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ai ka thënë se ndalimi i Ramush Haradinajt, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, është i papranueshëm.

“Z.Haradinaj duhet të lirohet sa më parë dhe raste të tilla nuk duhet të përsëriten më”, ka thënë Veseli.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400