KDI vlerëson sot punën e Kuvendit për vitin 2016

08:56 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Kuvendi i Kosovës pritet të marrë vlerësimin e saj për punën e vitit 2016. Instituti Demokratik i Kosovës organizon sot një konferencë për media, në të cilën do të bëhet vlerësimi i punës se organit më të lartë legjislativ për vitin e kaluar.

Monitorues e KDI-së në vazhdimësi kanë kritikuar punën e kësaj legjislature.

Ndërsa, nga shumëkush kjo legjislature vlerësohet si ndër më të dobëtat në histori të Kuvendit të Kosovës.

Vitin e kaluar Kuvendi është përballur edhe me gaz lotsjellës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400