Këta janë anëtarët e rinj të Komisionit Shtetëror të Maturës

15:57 / E martë, 13 Shkurt 2018

Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka mbajtur sot mbledhjen e parë në përbërje të re, sipas vendimit të ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, bazuar në Ligjin për Maturën Shtetërore.

Ky takim kishte karakter njoftues dhe është biseduar edhe për qasjen e re të Ministrisë së Arsimit në organizimin e Testit të Maturës për vitin 2018.

Përbërja e re e Komisionit është:

1.      Fehmi Hysenaj – kryetar

2.      Arben Dermaku – nënkryetar

3.      Agim Berdyna – anëtar

4.      Mustafë Kadriu – (anëtar pa të drejtë vote)

5.      Arsim Ejupi (anëtar)

6.      Ajka Alili (anëtare)

7.      Besim Gollopeni (anëtar)

8.      Lendita Pula (anëtare)

9.      Majlinda Hoxha (anëtare)

10.  Hilmi Ratkoceri (anëtar)

11.  Musa Nikçi (anëtar)

12.  Sahit Berisha (anëtar) Ndërsa, sekretar i Komisionit Shtetëror të Maturës është vendosur të jetë Afrim Rrahmani

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400