Këta janë avokatët nga Kosova që mbrojnë të akuzuarit e Speciales (Lista)

12:44 / E mërkure, 14 Mars 2018


Dhomat e Specializuara të Kosovës sot kanë publikuar listën e avokatëve që mbrojtës te të akuzuarve të Speciales.

Kjo listë përmban emrat e 40 juristëve që janë pranuar si mbrojtës dhe tashmë mund të përfaqësojnë të dyshuarit, të akuzuarit dhe një grup viktimash apo këdo që gëzon të drejtën e përfaqësimit juridik në procedurat para Dhomave të Specializuara.

Në mesin e këtyre avokatëve, disa prej tyre me nënshtetësi kosovare si : Arianit Koci, Tahir Rrecaj, Betim Shala, Bashkim Mehana, Kadri Osaj, Teki Bukoshi, Nexhat Beqiri, Behbi Beqiri, Ali Beka, Pjeter Pergjoka.

Ismet Shufta, është me shtetësi kosovare, serbe dhe austriake, ndërsa Kadri Osaj është me nështetësi kosovare dhe turke.

Ndërsa, Nevojsa Vlajic, Dejan Vasic, Ljubomir Pantovic, janë me shtetësi të Serbisë dhe Kosovës.

Kjo është lista e plotë e avokatëve:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400