Kolona e pritje në pikat kufitare

22:52 / E diell, 15 Korrik 2018

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, në pikën kufitare Dheu i Bardhë pritjet në kolona arrijnë deri në 1 orë e 30 minuta.

Sipas QKMK, kolonat në hyrje në pikën kufitare Dheu i Bardhë janë deri në 300 ndërsa në dalje 20 metra.

Një pikë tjetër kufitare në të cilën ka pritje të gjata është në Mutidovë. Pritjet në këtë pikë kufitare janë deri në një orë ndërsa kolonat arrijnë 350 metra.

Në Merdare në hyrje ka pritje deri në 50 minuta.

Në pikat e tjera kufitare hyrjet e daljet nuk janë përshkruar me pritje./Kallxo.com/

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400