Komunat e Kosovës me trend pozitiv

09:30 / E premte, 18 Maj 2018

Komunat e Kosovës edhe në vitin 2017 kanë pasur trend pozitiv

 Rozafa Ukimeraj, sekretare e përgjithshme në Ministrinë e Administratës së Pushtetit Lokal, tha se janë të obliguar të dorëzojnë raportin për funksionimin e komunave.

“Ne si ministri bëjmë raportet duke u bazuar në raportet që i bëjmë edhe vizitat nëpër komuna”, tha ajo sot në emisionin e mëngjesit “Mirëmëngjesi Kosovë”, në Radio Televizionin e Kosovës (RTK).

Sipas saj në vitin 2017 ka qenë trend pozitiv në funksionimin e komunave.

“Ka pasur përparim në rritjen e funksionimin e ligjit. Ka rënie të shkeljeve ligjore”, tha ajo.

Sa i përket menaxhimit të buxhetit, sipas saj ka komunat kanë pasur menaxhim të mirë

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400