Konjufca-Ministrit të Shëndetësisë: Ke hy në mal pa sakicë

11:44 / E mërkure, 14 Mars 2018

Deputeti i Vetëvendosjes Glauk Konjufca, ka akuzuar Ministrin e Shëndetësisë Uran Ismajlin për kaosin siç e ka quajtur ai në QKUK, duke thënë se ai ka ardhur në postin e ministrit në këtë dikaster falë miqësisë që ka pasur me Kadri Veselin.

“Ti ke ardhur në postin e ministrit për shkak që je shok me Kadri Veselin, për asgjë tjetër nuk ke ardhur në këtë pozitë, për ty vlen thënia popullore që ke hy në mal pa sakicë. Ka hala ne QKUK aparate qe nuk e di si funksionojnë, as pacientet nuk janë në dijeni të atyre aparaturave që janë aty”, ka thënë Konjufca.

Sa i përket vdekjes se tre pacientëve, Konjufca ka thënë se ministri Ismajli duhet të zbardh skandalin e gasit i cili mori jetën e 3 pacientëve.

“E dimë që ministri ka ardhur ne detyrë me vonë, por nuk po akuzojmë atë për vdekjen e tyre por se si po e zgjidh atë situatë. Fajtori për vdekjen e tyre ka qenë gazi, por duhet hetuar kush e ka sjellë atë gaz dhe si ka ardhur deri te kjo”, ka thënë ndër të tjera deputeti Konjufca.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400