Konjufca: Mos u merrni me demarkacionin, hajde të votojmë të gjithë për këtë çështje!

11:13 / E mërkure, 14 Mars 2018

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Glauk Konjufca ka sugjeruar ekzekutivin kosovar që ta marrë parasysh cështjen e formimit të ushtrisë së Kosovës. Sipas tij, qeveria “Haradinaj” i ka para vetes dy opsione për transformimin e FSK-së në FAK.

“Tash kjo është për ta devijuar temën nga thelbi i vet përshkak se ne e kemi ushtrinë e kemi dhe vendimin e kemi përpara. Ky duhet të na tregojë se cilën rrugë e kemi përpara. Qeveria duhet me na tregu për cilin version; janë dy opsione: 1. Kushtetutë apo 2. Ligj. Pse nuk po koncentroheni në tema ku mund ta keni edhe votën e Vetëvendosjes. Krejt këtë spektër të skenës politike e keni votën pro, atëherë pse nuk po e merrni këtë vendim”, ka thënë ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400