Kosovari që u vra në Siri, akuzohej në rastin e Badovcit

16:15 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Ndërsa dje u raportua se në Siri u vra Kastriot Ademi, sot, Policia e Kosovës ka njoftuar se është vrarë po në këtë vend edhe Betim Ibrahimaj.

Ibrahimaj, që mësohet se ishte nga Komuna e Istogut, sipas Radios Evropa e Lirë, ishte i akuzuar në rastin e njohur si “Liqeni i Badovcit”, por që kishte arritur të arratisej nga Kosova.

Sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, në zonat e konfliktit në Siri dhe Irak aktualisht gjenden 60 persona.

Po ashtu është raportuar se në këtë vend janë edhe 40 gra dhe 50 fëmijë.

Deri më tash në Siri kanë vdekur apo janë vrarë, 76 shtetas të Kosovës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400