Krasniqi: PDK nuk është e interesuar për zgjedhje

23:41 / E mërkure, 25 Prill 2018

 

 

Nënkryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, ka qenë i ftuar në DPT të Fidani në T7.

Deputeti i PDK’së, ka bërë me dije se Kosova nuk ka nevojë për zgjedhje në këtë kohë. Ai ka thënë se këtë nuk e donë as PDK.

“ Ne nuk jemi të interesuar për zgjedhje. S’ka nevojë që të ketë edhe zgjedhje. Qeveria është duke vazhduar mirë. Në zgjedhje shkohet veç në kriza”, ka thënë Krasniqi.

Ai ka treguar se nëse dikush donë ta ndërrojë qeverinë atëherë lë të bëjnë mocion për rrëzimin e saj.

“ Le ta provojnë me mocion. Le ti mbledhin nënshkrimet dhe le ta rrëzojnë qeverinë”, ka thënë Krasniqi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400