Kryeministri Haradinaj godet zyrtarët e LDK-së, thotë se po punojnë kundër liberalizimit të vizave

01:17 / E diell, 20 Maj 2018

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës po punon kundër liberalizimit të vizave.

Ndërkohë Haradinaj kërkesat për zgjedhje të reja nga zyrtarë të kësaj partie i quan pjesë e garës për të parin e kësaj partie.

“Në LDK është hapë një garë për kryetar të LDK’së dhe tani ata po mundohen me gjet armiq me gjet tema”, tha Haradinaj.

Ai beson se kjo parti po çon mesazhe të këqija për Kosovën në Europë sa i përket liberalizimit të vizave.

“Mirë është me u fokusu, me i ndihmu qeverinë në këtë rast për liberalizim të vizave. Mirë është nga LDK’ja mos me gabu me ndonjë porosi që e çojnë te Partitë Popullore a diku. Mos me çu porosi të gabuara që mos me na u aprovu liberalizimi i vizave. Nuk është mirë me dhënë skepticizëm që p.sh: nëse ndodh liberalizimi kish me pasë refugjatë. Nuk është kështu, nuk do të ketë refugjatë”, shpjegoi Haradinaj në emisionin ‘Debat’ në RTK1.

“Kaniher e kam përshtypjen që pas takimeve me zyrtar të PPE’së nuk janë nda të bindur që e meritojmë liberalizimin. E kam një frikë që një pjesë e opozitës është kah bon kundër liberalizimit të vizave. Nuk është mirë. Pikërisht mendoj te LDK’ja. I lus mos të bëjnë kësi gabimesh’, theksoi shefi i ekzekutivit.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400