Kryetari i Skenderajt akuzohet për diktaturë e blerje votash

19:01 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

 

Një asamblist i Skenderajt ka lëshuar sot akuza të forta në drejtim të kryetarit të Komunës, Bekim Jashari.

Malsor Bejta, këshilltar në Kuvendin Komunal të Skenderajt, nga radhët e Iniciativës Qytetare “Dyzetenjëmijë”, ka thënë se Jashari po synon të instalojë diktaturë në Skenderaj.

Bejta, nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ka thënë se Jashari sot u ka pamundësuar asamblistëve të flasin.

Madje, sipas tij, kryetari i Komunës ka ironizuar me brengat e shfaqura nga asamblistët.

Bejta po ashtu ka akuzuar Jasharin për blerje të votave nga asamblistë të ndryshëm, për t’i realizuar qëllimet e tij.

Shkrimi i plotë i Bejtës në Facebook:

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400