Kujdes nga paratë false në Prishtinë

11:00 / E premte, 22 Qershor 2018

Dy raste të falsifikimit të parasë janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Prishtinë

Në njërin rast, një punëtore në një bankë ka raportuar se një klient i bankës ka deponuar një shumë të hollash ku gjatë kontrollimit të monedhave janë vërejtur se tri monedha nga 50 € dyshohet të jenë të falsifikuara. Kartëmonedhat e dyshuara janë konfiskuar.

Edhe në rastin e dytë, një punëtore në një bankë ka raportuar se tre të dyshuar kanë deponuar tri kartëmonedha që dyshohet të jenë të falsifikuara në vlerë (3 x 100 €) 300 euro.

Kartëmonedhat e dyshuara janë konfiskuar. Policia po merret me të dyja rastet.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400