Kuvendi nuk arrin të zgjedh drejtorin e Agjencisë për komplekset memoriale

15:39 / E martë, 17 Prill 2018

Kuvendi nuk zgjedh drejtorin e Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës pasi që asnjëri nga kandidatët nuk arritën që të marrin votat e mjaftueshme nga deputetët.

Kandidati Arbër Hadri ka marr  21 vota ndërsa Driton Mulaj 42 vota.  Nga votat e 91 deputetëve të pranishëm në seancë 27 ishin të pavlefshme. Pasi që asnjëri nga këta nuk kanë marr votat e duhura konkursi do të përsëritet. Këtë agjenci deri më tani e ka udhëhequr Idriz Blakaj.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400