Kuvendi nuk miraton emrat e ri të Agjencisë së Akreditimit

16:43 / E hëne, 16 Prill 2018

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar emrat e ri që janë propozuar nga qeveria për Këshillin Shtetëror të Cilësisë së Arsimit.

Në votim madje nuk pati as kuorum, ku votuan vetëm 48 deputetë.

Në votimin për këtë vendim nuk ka marrë pjesa Lidhja Demokratike e Kosovës, shkruan lajmi.net.

Edhe pse dy herë u hodh në votim, emrat e ri të Agjensisë së Akreditimit nuk morën votat e mjaftueshme.

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi në prezantimin e projektligjit tha se të gjithë emrat kanë plotësuar kushtet e nevojshme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400