Ky është raporti i progresit i plotë për Kosovën (Dokument)

19:35 / E martë, 17 Prill 2018

Komisioni Evropian sot ka publikuar Raportin  e Progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor.

Me këtë rast, përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se çdo shtet është vlerësuar në bazë të meritave të veta.

Sipas raportit të progresit, Shqipërisë dhe Maqedonisë i është hapur rruga për të nisur negociatat për pranim në Bashkim Evropian, ndërsa  Kosova ende duhet të luftoj krimin dhe korrupsionin e çështje të tjera, shkruan Indeksonline.

Më poshtë gjeni raportin e plotë të  KE-së për Kosovën e cila është publikuar në faqen e tyre me 92 faqe.

Klikoni këtu

 

T

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400