Labinot Tahiri: Nëse nuk lirohet Ramushi do të thërrasim protesta njësoj si për rastin e Jabllanovicit

22:26 / E mërkure, 04 Janar 2017

Edhe këngëtari Labinot Tahiri ka një reagim mjaft të ashpër ndaj arrëstimit të Ramush Haradinajt.

Ai në rrjetin social Facebook ka thënë se nesë nuk lirohet Haradinaj do të organizohen protesta dhe do të thërras popullin që të dalin në protestë njësoj sikurse për rastin e Jabllanovicit

Lexo të plotë shkrimin e tij:

Tradhetiaa e botës ndaj heronjeve tanë nuk ka të ndalur!
Deri kurë o populli ynë të arrestohen ata që dhanë gjithqka për këtë atdhe!
O Ramush TRIMI, e pastrove luftën e UÇK-s, e dorzove edhe Kryeministrinë vetëm për ti treguar Botës se edhe pasardhsit tuaj te vriten e të arrestohen, ne kemi berë luften e drejtë dhe gjithnje do të jemi tê tillë.
Kjo është Evropaa për të cilën është munduar të ua hup primatin atyre të vdekurve e të gjallëve që bënë pêr ketë vend e për këtë atdhe!
Hala ua plotsojnë qefet Serbisë…..
Nese nuk lirohet RAMUSH HARADINAJ, kush do që organizon Protesta do ta thras popullatën që të dalim në protesta sikurse nē rastin e Jabllonovicit.
Çka do qe eshte e demshmee për vendin te ngrihemiiiii ne këmbë se duan të na poshtrojnë të gjithve permes aleatëve të tyre Serbia.
Me vjen keq për kêtê qo po iu ndodh veteranëve.
Mjerë Shteti ynë?
Edhe këngëtari Labinot Tahiri ka një reagim mjaft të ashpër ndaj arrëstimit të Ramush Haradinajt.
Ai në rrjetin social Facebook ka thënë se nesë nuk lirohet Haradinaj do të organizohen protesta dhe do të thërras popullin që të dalin në protestë njësoj sikurse për rastin e Jabllanovicit.
Lexo të plotë shkrimin e tij:
Tradhetiaa e botës ndaj heronjeve tanë nuk ka të ndalur!
Deri kurë o populli ynë të arrestohen ata që dhanë gjithqka për këtë atdhe!
O Ramush TRIMI, e pastrove luftën e UÇK-s, e dorzove edhe Kryeministrinë vetëm për ti treguar Botës se edhe pasardhsit tuaj te vriten e të arrestohen, ne kemi berë luften e drejtë dhe gjithnje do të jemi tê tillë.
Kjo është Evropaa për të cilën është munduar të ua hup primatin atyre të vdekurve e të gjallëve që bënë pêr ketë vend e për këtë atdhe!
Hala ua plotsojnë qefet Serbisë…..
Nese nuk lirohet RAMUSH HARADINAJ, kush do që organizon Protesta do ta thras popullatën që të dalim në protesta sikurse nē rastin e Jabllonovicit.
Çka do qe eshte e demshmee për vendin te ngrihemiiiii ne këmbë se duan të na poshtrojnë të gjithve permes aleatëve të tyre Serbia.
Me vjen keq për kêtê qo po iu ndodh veteranëve.
Mjerë Shteti ynë?

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400