Lagjja ‘Tophane’ në Prishtinë që 10 orë pa ujë të pijshëm

19:51 / E hëne, 18 Qershor 2018

Lagjja ‘Tophane’ në Prishtinë po vazhdon me problemin me furnizim me ujë të pijshëm. Edhe sot kjo lagje ka mbetur 10 orë pa ujë.

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina” dje kishte njoftuar se për konsumatorët e rrugës ”Fehmi Agani”, konsumatorët e lagjes ”Tophane” dhe zonat e tjera përreth tyre në qytetin e Prishtinës gjatë ditës së hënë, 18 qershor 2018, duke filluar nga ora 09 – 17 , gjithsej 8 orë, do të ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm.

Por që furnizimi me ujë nuk ka filluar as pas 10 orëve. Banorët e kësaj lagjeje janë ankuar se me muaj të tërë po përballën me problemin e njëjtët dhe askush nuk po merr përgjegjësi për këtë problem.

Arsyeja e ndërprerjes së furnizimit me ujë , janë vazhdimësitë e punimeve teknike në sistemin e rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit nga ana e Komunës së Prishtinës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400