LDK e habitur me deklaratat e Haradinajt rreth vizave

20:07 / E diell, 20 Maj 2018

 

Këtyre akuzave të kryeministrit Haradinaj ndaj LDK’së se po punon kundër liberalizimit të vizave, u është kundërpërgjigjur nënkryetari i kësaj partie, Lutfi Haziri.

Haziri është shprehur i habitur me këtë qëndrim të Haradinajt, pasi sipas tij, është pikërisht LDK’ja që ka mundësuar votimin e demarkacionit me Malin e Zi, si kusht për liberalizimin, raporton KTV.

Haziri thotë se zyrtarët e LDK’së kanë bërë dhe vazhdojnë të bëjnë fushatë në të mirë të liberalizimit.

Madje, Haziri thotë se Haradinaj, pengesat për liberalizimin i ka brenda koalicionit qeverisës.

LDK’ja vlerëson se zyrtarët qeveritarë nuk duhet të japin afat kohor për vizat, por ta luftojnë korrupsionin dhe të shkarkohen ministrat me aktakuza.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400