Liburn Aliu tregon se çfarë do të thotë “logo në stilin buqkurush”

13:26 / E mërkure, 09 Maj 2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu i është kundërpërgjigjur deputetit të PSD-së, Fisnik Ismaili, i cili nëpërmjet një statusi në Facebook tha se “Liburn Aliu nuk errë në këto punë”, pas kritikave për logon e partisë së re që kishte lëshuar Aliu.

Nëpërmjet një postimi, dje Aliu kishte shkruar se logoja e PSD-së është në “stilin buqkurush”, shkruan Periskopi.

Sot ai ka shpjeguar se çfarë do të thotë ky term.

“Buqkurush në burgun e Lipjanit në vitin 1997, i thonim gjellës që na e servonin shpesh në darkë, e që nuk ishte asgjë pos një përzierje me mbetjet e gjellërave të pangrëna”, ka shkruar Aliu.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400