Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

17:27 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë.

 Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë u kërkuar lirimi i Haradinajt ndërsa arrestimi i tij u quajt i padrejtë.Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Ai është arrestuar në bazë të një fletarresti lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400