LIVE: Haradinaj falënderon Gjermaninë për përkrahjen e vazhdueshme

20:03 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel pas një takimi të përbashkët kanë mbajtur një konferencë për media.

Gjatë kësaj konference, kryeministri Haradinaj ka falënderuar Gjermaninë për papërkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë Kosovës gjatë gjithë kësaj periudhe.

“Falënderojmë Gjermaninë për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës në të gjitha kohëra. Që nga kohërat më të vështira që ka pasur Kosova e deri më tash kur kemi përkrahjen e vazhdueshme për rrugën tonë drejt integrimit evropian. Ju shprehi falënderimet në emër të të gjithëve për popullin e juaj”, ka thënë Haradinaj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400