Lladrovci: Sot është një ditë e madhe për kombin shqiptar

19:15 / E mërkure, 14 Mars 2018

 

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e aprovimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni, ka biseduar dhe ka uruar Ali Ahmetin, liderin e shqiptarëve në Maqedoni për këtë sukses të shumëpritur.
Lladrovci ka shkruar në rrjetin social se “sot është një ditë e madhe për kombin shqiptar kudo që jetojnë, për kultivimin e gjuhës amtare në komunikimin zyrtar edhe në Maqedoni, përdorimi i gjuhës shqipe”.

Postimi i plotë i Lladrovcit:

Sapo e urova liderin e shqiptarëve në Maqedoni, Ali Ahmetin, nëpërmjet tij të gjithë shqiptarët në Maqedoni, për suksesin e shumëpritur, aprovimin e ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe, një të drejte themelore, të paraparë me Marrëveshjen e Ohrit.

Sot është një ditë e madhe për kombin shqiptar kudo që jetojnë, për kultivimin e gjuhës amtare në komunikimin zyrtar edhe në Maqedoni, përdorimi i gjuhës shqipe!

Gëzuar dhe urime!

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400