Lumezi konfirmon arrestimin e hajnit tjetër në shtëpinë e tij

14:46 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Ishte data 24 nëntor kur në shtëpinë e kryeprokurorit të shtetit, Aleksandër Lumezi u bë vjedhja e telefonit të këtij të fundit të markës ‘Samsung’.  Vjedhja në pronën e kryeprokurorit u bë në prani të prestarëve të Policisë së Kosovës.

Ndërsa kryeprokurori Aleksandër Lumezi ka konfirmuar për Indeksonline, se sot është bërë arrestimi edhe i një personi të dyshuar lidhur me këtë rast.

“Po kam informatë që është arrestuar edhe një person, por nuk i di detajet shtesë lidhur me këtë arrestim”, ka thënë Lumezi.

Ndryshe sipas informatave të para theksohet se i arrestuari është L.K. Hajnat në këtë rast kishin arritur të thyenin dy dyer të shtëpisë edhe pse shtëpia ishte nën mbikëqyrjen e policisë për 24 orë.

Po ashtu kryeprokurori Lumezi është pyetur edhe në lidhje me fletë-arrestet e lëshuara për kosovarët nga shteti i Serbisë, teksa ky i fundit ka theksuar se nuk është në përgjegjësinë e tij dhe nuk komenton këto të fundit.

“Ajo nuk është kompetencë e kryeprokurorit të Shtetit, dhe nuk kam çfarë të flasë për fletë-arrestet ndërkombëtare të cilat bëhen” ka përfunduar Lumezi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400