Malishevë, bora shkakton probleme në qarkullim

10:43 / E enjte, 22 Mars 2018

Reshjet e shumta të borës në 24 orët e fundit kanë shkaktuar probleme në qarkulli nëpër disa rrugë të Malishevës.

Sipas drejtorit të Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Milazim Morina, ekipet janë në terren mirëpo reshjet e vazhdueshme të borë janë shkaktuar probleme, duke përfshirë edhe ofrimin e shërbimit të grumbullimit të mbeturinave.

Morina ka bërë të ditur se gjendja më e rënduar është në fshatrat e thella malore, sidomos në fshatrat që shtrihen përgjatë maleve të Berishës.

Edhe njësia e “Ekoregjionit” në Malishevë, ka bërë të ditur se është duke pasur vështirësi në ofrimin e shërbimeve dhe ka kërkuar nga qytetarët që të mos i hedhin mbeturinat, pasi kompania do ta kryej shërbimin për grumbullimin e mbeturinave, në momentin që automjetet e tyre mund të lëvizin në rrugë, në fshatrat ku sot kryhet ky shërbim.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400