UP, mbahet provimi pranues

20:58 / E enjte, 19 Korrik 2018

Provimi pranues në Universitetin e Prishtinës ka nisur sot, e pritet të përfundoj të shtunën.

Për këto tri ditë, mbi 12 mijë kandidatë do t’i nënshtrohen provimit për pranim në UP.

Aty do të mund të zgjedhin midis 143 drejtimesh.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400