Mediat serbe: Pacolli do të paguaj për lirimin e Haradinajt

09:57 / E enjte, 12 Janar 2017

 

Kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka shprehur interesim që të paguaj për lirimin me kusht të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili u arrestua të mërkurën e kaluar nga autoritetet franceze.

Kështu të paktën raportojnë mediat serbe gjatë ditës së sotme.

Gazeta “Blic” sipas burimeve të saj ka thënë se biznesmeni kosovar i cili njihet si njeriu më i pasur në Kosovë, nuk ka kursyer paratë e tij për të ndihmuar në lirimin e Haradinajt, transmeton Indeksonline.

Sipas kësaj gazete, Pacolli ka paguar edhe grupe të cilat po lobojnë për lirimin e Haradinajt, duke nisur edhe një fushatë mediale në favor të tij.

Arrestimi i Haradinajt, si duket e ka mërzitur shumë Pacollin,  i cili dy ditë pas arrestimit kërkoi një protestë paqësore në mbështetje të Haradinajt.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400