“Merkel nuk është armike, por një mike e sinqertë”

10:28 / E premte, 17 Gusht 2018


Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk e konsideron kancelaren gjermane Angela Merkel një armike, pavarësisht deklaratës të saj se kufijtë në Kosovë janë plotësisht qartë të përcaktuara.

Ai i tha Radio Televizionit të Serbisë se vendi i tij ka pak aleatë në bashkësinë ndërkombëtare dhe Angela Merkel konsiderohet si një “mike e vërtetë”, transmeton Klan Kosova

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400