Mësimi fillon të martën, kërkohet shtyrje (Video)

20:10 / E premte, 06 Janar 2017

 

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka vendosur që procesi i fillimit të mësimit për gjysmëvjetorin e dytë të fillojë të martën më dhjetë janar, pavaraësisht motit jo të mirë dhe temperaturave të ulëta.

 

Kështu ka thënë për Tribuna Channel, Lah Nitaj – këshilltari i minsitrit të Arsimit. Por, ndryshe mendon kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, i cili kërkon shtyrje.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400