Mësohet se çfarë i sugjeron Serbisë Raporti i Progresit

14:48 / E martë, 17 Prill 2018

 

Komisioni Evropian në Raportin e Progresit të Serbisë për procesin e Integrimit Evropian thotë se Serbia ka shënuar progres dhe se janë hapur 12 kapituj, dy prej të cilave janë mbyllur përkohësisht, shkruan Tanjug, transmeton Indeksonline.

“Shpejtësia e përgjithshme e progresit të Serbisë varet nga përparimi në fushën e reformave, në veçanti nga ajo e gjyqësorit, si dhe normalizimi i marrëdhënies me Kosovën”, thuhet në raportin e KE-së që ka siguruar Tanjug.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400