MI thotë se s’po fsheh asgjë, dërgon emrat e kompanive që do ta ndërtojnë autostradën

17:00 / E premte, 20 Prill 2018

 

Ministria e Infrastrukturës ka zbuluar kompanitë të cilat do të ndërtojnë autostradën “Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë”.

Kjo ministri ka arsyetuar se vetëm për shkaqe teknike nuk i ka bërë të ditura kompanitë tenderuese, duke ju referuar interesimin që Express ka pasur një ditë më parë rreth kompanive të kontraktura për të ndërtuar këtë autostradë.

“Kjo nuk ka te beje asgjë me fshehje por ka qenë vetëm çështje teknike, duke mos i dhënë rëndësinë shumë se kush janë, por çfarë dhe sa mirë do ta bëjnë punën e tyre. Prandaj duke dashtë me qene korrekt me opinionin e gjere publik, se MI deri sa ne do të jemi në krye të saj, nuk do të fshehë asgjë, por gjithçka do të jetë transparente për publikun”, thuhet në reagimin e shefit të kabinetit të Ministrit Pal Lekaj, Argjend Zejnaj.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400