Ministri jep dorëheqje nga pozita e asamblistit

16:06 / E mërkure, 23 Maj 2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e Asamblistit të Kuvendit Komunal të Prizrenit.

 Në një postim në Facebook, ministri Gashi ka thënë se dorëheqja e tij lidhet me dëshirën për të mos i mbajtur dy pozita në të njëjtën kohë.

“Dorëheqja ime lidhet me punën time si Ministër dhe me pamundësinë për të dhënë kontributin tim si këshilltar komunal, por edhe me dëshirën për të mos mbajtur dy pozita në të njëjtën kohë”, shkroi ai.

“Gjithashtu dua t’i mundësoj një kolegut tjetër i cili do të më zëvendësojë mua në kuvendin e komunës”, ka shkruar tutje ministri Gashi.

Ai tha se ishte i nderuar që ishte bartës i listës së kandidatëve për kuvendin komunal nga radhët e PDK-së në komunën e Prizrenit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400