Ministri Yağcilar: Kosova atdheu ynë!

21:33 / E premte, 19 Maj 2017

 

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar Ministri i Administratës Publike, Mahir Yağcilar.

Ministri Yağcilar, duke folur për komunën e Mamushës dhe sukseset e saj, tha se Kosova është atdheu i të gjithëve, dhe se dëshirojnë më punu të gjithë së bashku për ta përforëcuar shtetin e Kosovës në arënën ndërkombëtare.

“Ju e dini gjatë strategjisë së decentralizimit të pushtetit lokal në vitin 2005 2006 është krijuar komuna e Mamushës, dhe kjo komunë vepron si komunat tjera dhe këtu nuk ka dallim, sepse atdheu është i të gjithëve dhe dëshirojmë të punojmë së bashku, në komunë në shtet dhe në rajon e botë, nësë ashtu veprojmë do të jetë përparësi, për personin, familjen dhe ndaj komunitetit si dhe të përfarëcohemi në arenen botërore si një shtet që funksionon në mekanizmat e brendshëm”, është shprehur ministri Yağcilar.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400