Moska zyrtare deklarohet pas takimit Thaçi-Medvedev

18:15 / E enjte, 12 Korrik 2018

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova, deklaroi sot se Moska zyrtare nuk ka ndryshuar qëndrimin e saj në lidhje me Kosovën.

Ajo këto komente i bëri në një konferencë të rregullt për shtyp mbi çështjen nëse pozicioni i Rusisë ka ndryshuar gjatë javës së kaluar në lidhje me Kosovën, pas takimit të kryeministrit Dmitri Medvedev dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në Ankara.

“Pozicioni ynë parimor mbi çështjen e Kosovës nuk ka ndryshuar”, tha Zaharova.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400