Mot më të tmerrshëm ndoshta s’keni parë, ja çfarë ndodhi sot në Serbi

21:06 / E mërkure, 13 Qershor 2018

 

Përderisa në Kosovë temperaturat arrijnë afro 30 gradë, në Serbi moti ka ndryshuar tërësisht.

Shumë pjesë të Serbisë sot janë vërshuar nga të reshura të mëdha të shiut dhe breshër.

Të reshurat e shiut kanë krijuar pothuajse “lumenj” rrugëve të qytetit dhe makinat thuhet se mezi kanë kaluar, transmeton Indeksonline.

Ndërkohë sipas Institutit Hidrometeorologjik në Serbi moti i ngjashëm do të përshkojë Serbinë deri të premten, me të reshura të mëdha të shiut.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400