MPB e Shqipërisë i kërkon Interpolit lirimin e Haradinajt (Dokument)

10:43 / E mërkure, 11 Janar 2017

Ministria e Punëve të Brendshme të Shqipërisë i ka dorëzuar një kërkesë Interpolit,  për fillimin e procedurës për lirimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze.

Në kërkesën e tij drejtuar, Inderpolit, ministri i  brendshëm shqiptar, Saimir Tahiri, kërkon që të shqyrtohet urdhër-arresti ndërkombëtar i plotëson kriteret e përcaktuara sipas Kushtetutës së Interpolit, të Konventës Ndërkombëtare për Ekstradime.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400