Murati: Demarkacioni të marrë një epilog, të kalojë ose të rrëzohet

00:23 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Ndryshimet e marrëveshjes aktuale për çështjen e demarkacionit, Valon Murati nga Lëvizja për Bashkim, thotë se i sheh si shumë të vështira.

“Mali i zi ka shkuar shumë larg me miratimin e kësaj marrëveshje, nuk ka arsye të tërhiqet”, tha ai në Interaktiv të KTV-së.

Ka shtuar se në kohën kur pati gazlotsjellës në Kuvend për demarkacionin, nuk u bë asnjë hap i madh.

“Demarkacioni më shumë u shfrytëzua për ta rrëzuar Qeverinë se sa të marrë një epilog”, shtoi ai.

Ai ka thënë se as atëherë nuk ka pasur gjasa të kalojë demarkacioni, por megjithatë duhej t’i jepej epilog.

“Mundësia e vetme është të ratifikohet pastaj Malit të Zi t’i kërkohet të rinegocohet”.

Ka thënë se demarkacioni duhet të marrë një epilog, të kalojë ose të rrëzohet, e shtoi se po zvarritet më shumë se që duhet.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400