“Mustafa po përmirësohet, politikës i kthehet brenda pak muajsh”

21:14 / E martë, 17 Prill 2018

 

Kreu i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxhiri, është i ftuar në emisionin Pressing me Leonard Kerqukin në T7.
Gazmend Muhaxheri nuk mohon mundësinë e kandidimit për kryeministër të Kosovës. Por, synime të tilla nuk ka sa i përket kreut të LDK’së.

Por thotë se, edhe shefi i tij, Isa Mustafa, mund të synojë postin e ekzekutivit të vendit.

Gjithçka sipas Muhaxherit varet nga shëndeti i kryetarit të LDK’së.
“Nëse zgjedhjet janë shpejt besoj shëndeti nuk ia mundëson”, tha ai në Pressing në T7.

“Me përmirësimin e shëndetit ndoshta ai do të jetë kandidati për kryeministër”, theksoi ai.

Muhaxheri foli edhe për shëndetin e ish-kryeministrit i cili së fundi u kthye nga Gjermania ku ishte për tretman mjekësor.

“Është duke u përmirësuar. Ne shpresojmë që brenda 2-3 muajsh do të jetë në gjendje për me u kthyer në rolin e tij si kryetar i Lidhjes Demokratike”, tha Muhaxheri.

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400