Mustafa: Zgjedhja e Merkelit kancelare, lajm i mirë për Kosovën

15:40 / E mërkure, 14 Mars 2018

Anglea Merkel sot ka marrë mandatin e katërt si Kancelare e Gjermanisë.

Rizgjedhjes së saj në këtë pozitë i është gëzuar kryetari i LDK-së, Isa Mustafa –  që vazhdon të qëndrojë jashtë Kosovës për shkaqe shëndetësore.

“Zgjedhja e Kancelares Angela Merkel në mandatin e katërt, lajm i shkëlqyeshëm edhe për Kosovën. Urime!”, ka shkruar Mustafa në Facebook.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400