Në flakë edhe mali pranë fshatit Tatesh në Strugë

02:36 / E diell, 13 Gusht 2017

 

 

Mali pranë fshatit Tatesh, në rrethinën e Strugës, është kapluar nga flakë të mëdha zjarri.

Vatra e zjarrit është shumë pranë zonës së banur. Në Mungesë të ekipëve të zjarrfikësve banorët e zonës kanë dalur vetë për ta parandaluar përhapjen e zjarrit dhe ta shuajnë atë.

Terreni është i vështirë për të depërtuar makineritë ndihmëse për fikjen e zjarrit. Era e fuqishme këtë mbrëmje ndihmon në përhapjen e flakëve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400