Në fund të këtij muaji bëhet e ditur data ekzakte e liberalizimit të vizave

19:20 / E mërkure, 30 Maj 2018

Zëvendëskryeministri, njëherësh Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, gjatë qëndrimit vizitës në Vjenë, bëri të ditur se Austria do ta mbështes Kosovën fuqishëm.

“Është nënvizuar përkrahja e Austrisë me gjithë potencialin e saj ndaj Kosovës. Së pari me integrimet, siç janë anëtarësimet në organizata të ndryshme, këtë vit kemi anëtarësimin në Organizatën e Interpolit”.

“Austria do ta mbështes Kosovën fuqishëm. Folëm për anëtarësime të tjera, për UNESCO dhe morëm dëshmi të forta se Austria do ta ndihmojë Kosovën në këtë proces”.

Ndërkaq për punën e vizave, Pacolli tha se deri në fund të muajit do të bëhet e ditur data ekzakte se kur qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza, raporton klankosova.

“Liberalizimi do të ndodhë këtë vit”.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400