Në Pejë e Ferizaj, qytetarët i shqetëson muzika e klubeve pas mesnate

17:34 / E enjte, 19 Korrik 2018

Përveç ndotjeve mjedisore nga gazrat, pluhurat e kanalizimet, qytetarët në qytete të ndryshme të Kosovës po përballen edhe me ndotje akustike.

Një nga problemet më shqetësuese që po përjetojnë banorët e këtyre qyteteve, janë zhurmat që po shkaktojnë klubet e natës.

Jo vetëm për banorët që i kanë në ndërtesa, por edhe në distanca më të largëta, muzika e diskotekave dhe klubeve të natës po shkakton shqetësim e stres për qytetarët.

Për “Zyrën e Ankesave” në RTV Dukagjini, qytetarë nga Peja dhe Ferizaj kanë dërguar video se si muzika zhurmon në orët e vona pas mesnate.

Sipas disa matjeve private, vlerësohet se niveli akustik në Kosovë është 20 për qind më i lartë se sa i lejuari.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400