Në qershor nis rigjykimi ndaj Enver Sekiraqës

08:42 / E premte, 18 Maj 2018

Edhe pse Gjykata e Apelit ka më shumë se tetë muaj që ka kthyer në rigjykim rastin ndaj Enver Sekiraqës, procesi gjyqësor në këtë rast ende nuk është caktuar. Mbrojtësja e Sekiraqës, avokatja Kosovare Kelmendi, thotë se ky rast është zvarritur shumë dhe kërkon që sa më shpejt të caktohen seancat e këtij procesi.

Gjykata Themelore në Prishtinë pritet që gjatë muajit qershor t’i caktojë seancat e para gjyqësore në procesin e rigjykimit ndaj Enver Sekiraqës.

Kështu të paktën ka deklaruar për “Zërin” vetë kryetari i trupit gjykues në këtë rast Shashivar Hoti.

Ky ka thënë se seanca e parë e rigjykimit në procesin ndaj Sekiraqës pritet të caktohet gjatë muajit qershor.

“E kemi në plan ta caktojmë në qershor dhe do t’ju njoftojmë për datën”, ka thënë shkurt gjyqtari Hoti.

Rasti i Sekiraqës ishte kthyer në rigjykim nga Gjykata e Apelit në tetor të vitit të kaluar dhe zvarritja e rifillimit të këtij procesi ka bërë që mbrojtësja e Sekiraqës, avokatja Kosovare Kelmendi, të bëjë kërkesë për përshpejtimin e fillimit të këtij procesi gjyqësor.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400