Nesër borë në Kosovë

23:55 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Reshjet e dobëta të borës mund të fillojnë gjatë nates vonë sonte në Kosovë, ndërsa nesër nga pasditja priten reshje mesatare dhe të herë pas hershme bore.

Reshjet do të fillojnë nga perëndimi dhe veriperëndimi dhe pastaj do të zgjerohen në tërë territorin e Republikës së Kosoves.

Të theksojmë edhe një herë se reshjet do të jenë të dendura vetëm lokalisht ndërsa në disa rajone edhe mund të mungojnë ose mund të jenë të dobëta. Reshjet do të vazhdojnë edhe të hënën me intensitet të ndryshem dhe me intervale kohore.  /MeteoBallkan

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400