Nuk ndalet hyrja e refugjatëve në Shqipëri

19:59 / E diell, 22 Korrik 2018

Nuk ka ndalje hyrja e refugjatëve nga vendet e treta në Shqipëri.

Thuajse çdo ditë kapen 20 a më shumë refugjatë që futen në Shqipëri me shpresë për të kaluar në vendet e tjera të BE-së.

Policia shqiptare kap shumë prej tyre, por edhe shumë të tjerë ja dalin të kalojnë.

Vetëm ditën e djeshme janë kapur 24 refugjatë në Korçë dhe Gjirokastër.

Korçë:

Më datë 20.07.2018, në Bilisht dhe fshatin Trestenik, janë kapur 17 shtetas të huaj nga vendet e treta, imigrantë të paligjshëm. Vijojne procedurat per kthimin e tyre ne vendin e origjines.

Më datë 21.07.2018, në Bilisht, shërbimet e rendit kapën 4 shtetas të huaj,te vendeve te treta , imigrantë të paligjshëm. Vijojne procedurat per kthimin e tyre ne vendin e origjines.

Gjirokastër:    

Më datë 21.07.2018, në afërsi të postës së vjetër, shërbimet e kufirit kapën 3 shtetas te huaj te vendeve te treta, imigrante te paligjshem. Vijojne procedurat per kthimin e tyre ne vendin e origjines.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400