OSBE përfundon riparimin e ndërtesës sociale në Plemetin

19:43 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Misioni i OSBE-së në Kosovë në bashkëpunim me Ambasadën e Luksemburgut dhe Caritas, kanë bërë riparimet në ndërtesat sociale në Plemetin, të cilat ishin dëmtuar në shtator të vitit të kaluar.

Ndërtimi i kulmit të ndërtesës gjashtë katëshe, e cila është shtëpi e 180 personave të komunitetit Rom dhe Ashkali, tashmë ka përfunduar.

Nga OSBE janë shprehur të kënaqur me realizimin e kësaj pune, që ka ndihmuar në mirëqenien e këtyre banorëve.

Rezidentët e kësaj shtëpie sociale kishin qëndruar në kushte të rënda që nga shtatori i 2017-ës pas dëmtimit të kulmit nga dy incidente të zjarrit dhe erërave të forta.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400