Pacolli njofton për të arriturat e Kosovës në universitetin Drake të Iowa-s

16:14 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli ka mbajtur një fjalim para stafit të universitetit Drake të Ioëa-s, ku ka folur për arritët e Kosovës gjatë 10 viteve si shtet i pavarur.

Shefi i diplomacisë kosovare ka njoftuar përmes facebook-ut se pikërisht ky universitet do të punojë me sistemin e edukimit në Kosovë.

Postimi i Pacollit:

Mbrëmë pata rastin të flas para stafit akademik të universitetit Drake të Ioëës për arritjet dhe partneritetet e Republikës së Kosovës gjatë 10 vjetorit të parë si shtet i pavarur. Ky event u mbajt në selinë e grupit financiar “Principal” në Des Moines, në patronatin e Presidentit të këtij univesiteti prestigjioz, zt. Marty Martin. Në perspektivë, ky universitet do të punoj me sistemin e edukimit në Kosovë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400